להצעת מחיר חייגו    1-700-70-66-70

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
ניקוי פרקטים ותחזוקה

התקנת רצפת פרקט כיום כבר אינה פריט מותרות וניתן ליהנות מריצוף כזה במחיר שווה לכל נפש. משטח העץ עדיין משדר יוקרתיות ואיכות כבעבר, אך הבעיה המרכזית עמה יש להתמודד היא התחזוקה הרצופה וההקפדה על שימוש בחומרים וטכניקות ניקיון שלא ייפגמו בו.

פרקט עץ או למינציה?

לשני הסוגים יש יתרונות כמו גם חסרונות, פרקט עץ הוא יוקרתי יותר, מבודד חום טוב, עמיד יותר למים וגם ניתן לחידוש, הברקה וליטוש, לעומת זאת מחירו גבוה והוא רגיש לשריטות אם גוררים ספה בסלון ובטח אם מחזיקים חיית מחמד.

פרקט למינציה עמיד הרבה יותר ולא נשרט בקלות וזול יחסית, אך הוא אינו מבודד ואינו נחשב 'יוקרתי'. כיום, רוב בעלי הדירות והמשרדים מעדיפים לחסוך בעלויות ולבחור באפשרות השניה.

בניגוד לסוגי ריצוף אחרים, רצפות מעץ גושני, עץ רב שכבתי או למינציה לא מחבבות מים וכל כתם או לכלוך נראה עליהן בבירור. אז איך מנקים רצפת פרקט? על מה חשוב להקפיד ומה לא לעשות בשום מצב?

איך מנקים פרקט?

דבר ראשון טאטאו את המשטח או היעזרו בשואב אבק. שימו לב- חשוב להשתמש בשואב מתאים לשאיבת רצפה קשיחה ולא בראש שואב אחר שישרוט את הפרקט. אם אין ברשותכם שואב מתאים- השתמשו במטאטא פשוט. במקרה הצורך היעזרו במטלית לחה וגם אז הקפידו לאוורר את החדר ולייבש היטב את עקבות המים, כדי למנוע היווצרות כתמים והתנפחויות.

חומרים מיוחדים וסבונים לניקוי פרקטים

ניתן להיעזר במעט סבון כלים, נוזל לניקוי חלונות או כמעט כל נוזל סבוני כלשהו. טבלו מטלית לחה בדלי עם מים וסבון, סחטו היטב ולעבודה. אם הפרקט מוכתם הסבון יעשה את העבודה. היזהרו לא להשתמש ביותר מדי מים, פרקט למינציה רגיש מאד למים וגם פרקט עץ יינזק מרטיבות גדולה מדי.

יש בשוק חומרים ייעודיים לניקוי משטחים עדינים אלו, מאת מספר חברות. לא תמיד יש צורך בתכשירים מיוחדים אלו, בטח לא לבעלי רצפת פרקט הלמינציה. לרוב, תכשירים אלו מוסיפים ברק וליטוש אך לא בהכרח מנקים אותו טוב יותר מהשיטות שתוארו מעלה.

תחזוקה נכונה של פרקטים

על מנת שהרצפה שלכם תישאר תקינה, תמשיך לשרת אתכם לעוד שנים ארוכות וכדי שתצטרכו לנקות פחות כדאי לשנן כמה כללים:

  • בכניסה לבית הציבו שטיחון והקפידו לנקות את נעליכם היטב טרם הכניסה.
  • בימים גשומים או בוציים, הקפידו להוריד נעליים מלוכלכות לפני שתכנסו.
  • במהלך החורף סגרו את חלונות המרפסת כך שהגשם לא יחדור לבית ויגרום לכתמים או לנפיחויות – גם בקיץ הקפידו שהרצפה לא סופגת קרינת שמש חזקה וישירה.
  • השתדלו לא לגרור רהיטים, ספות, שולחנו או אף כיסא בעל גלגלים, מה שעלול לפגוע, להחליש ולכער את המשטח שהשקעתם כל כך הרבה בתחזוקתו.

אם מדי כמה ימים נקפיד על טאטוא קל, העברת מטלית ועל כללים אלו מובטח כי נוכל ליהנות מהפרקט לשנים ארוכות.

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל