להצעת מחיר חייגו    1-700-70-66-70

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם
טיפוח המשרד ב10 צעדים

כיצד נוכל לטפח את המשרד ב-10 צעדים?
(או איך נוכל לעבוד יותר במרץ?)

אדם ממוצע, מעביר כשליש מחייו בעבודה. בין אם נרצה, ובין אם לא, זה הנתון העובדתי. לכן, אם אנחנו כבר נמצאים במשרד שעות רבות, למה שלא נשדרג אותו ונהפוך אותו לסביבת עבודה נעימה ומושקעת? כזו שתיתן לנו את היצירתיות שאנחנו צריכים, שקט ואף שלווה פנימית. כן, גם בתוך העומס, הלחץ וההתמודדות עם הדד- ליינים הבלתי נגמרים ועם הבוס שלוחץ.

אז איך נוכל לטפח את המשרד, בצורה כזו שיהיה לנו כיף לבוא ולעבוד בו? הכנו לכם 10 צעדים פשוטים. הם אינם מצריכים כסף רב או עבודה מורכבת, אבל הם דורשים השקעה ומעט תשומת לב. אז הדפיסו ויישמו!

  1. הכל מתחיל בסדר – בואו נתחיל מזה, שלעבוד בשולחן מבולגן, גם יבלגן לנו את כל המחשבות. אם השולחן שלנו יהיה מבולגן, כל דבר חשוב עלול להישכח, להיעלם או לאבד. אז קחו לכם יום, בצעו סדר מקיף בשולחן ובארונות. זרקו את הניירות שלא רלוונטיים, כוסות הקפה המשומשות שלא ברור מי הניח אותן אצלכם (באמת, מי?) והמעטפות המקושקשות. תייקו את מה שכן רלוונטי והכניסו למגירות או לתיקיות המתאימות. תוכלו לקנות גם לוח מחיק, או לוח שעם, שיעזור לכם לראות טלפונים של אנשים רלוונטיים, תאריכים ועוד. הסדר אגב, נכון גם למחשב. אין הרגשה יותר נעימה מאשר לבצע ניקיון בתיקיות במחשב. בצעו זאת, וכבר תרגישו כמה העבודה יותר קלה.
  2. ניקיון המשרד – המשרד יכול להיות מסודר מכל הבלגן שיצרנו לעצמנו אבל אם הוא לא יהיה נקי, פשוט לא נרצה לשהות בו. שלא לדבר על לעבוד בו. בדרך כלל ניקיון המשרד נעשה על ידי חברת ניקיון מקצועית שמגיעה בערבים לנקות את המשרד. אין ספק שהמשרד הוא כרטיס הביקור של העסק ועל מנת שיהיה נעים לכולם לעבוד בו, הוא חייב לעבור ניקוי ושטיפה.
  3. מדבקות קיר – אי אפשר לדבר על טיפוח המשרד מבלי להתייחס לאחד הטרנדים הנפוצים ביותר שקיימים היום- מדבקות קיר. הם מגיעים במגוון גדול ורחב של צורות, צבעים ואף מרקמים. הם יכולים לשדרג ברגע (רק צריך להדביק!) את המשרד, ולשנות את החלל מהקצה אל הקצה. תוכלו לדבר עם הבוס על מנת לבצע זאת, ואם הדבר לא מתאפשר, תוכלו להזמין מאיביי או מאלי אקספרס מדבקות בעלות מצחיקה של מספר שקלים בודדים. בקיצור, שווה!
  4. עציצים, אדניות ופרחים – לעציצים ולפרחים יש אפקט מיוחד. הם מסוגלים להשרות תחושות של רוגע ונעימות. גם בזמנים לוחצים, בין פגישות, בין ניהול משא ומתן או עבודה עם המחשב. למרות שלא תמיד הם חיים לתקופה ארוכה (והרי לכם תזכורת להשקות!) עצם הנוכחות שלהם בחדר, מרגיעה. אם אתם לא אוהבים צמחים שאותם צריך להשקות, תוכלו לקנות בעלות של מספר שקלים בודדים עציצים או פרחים מלאכותיים. אלו יכולים לשנות את המשרד לבל היכר.
  5. ריח המשרד – כן, לא תמיד נעים לדבר על זה, אבל הרבה אנשים נמצאים במשרד, עוברים בין החללים השונים באזור ציבורי, שלכאורה לא שייך לאיש, והריחות קיימים. לכן, הקפדה על אוורור במשרד הינה תנאי בסיסי לשמירה על טיב האוויר במשרד. כאשר אנחנו עובדים במקום שבו הריח לא נעים, אנחנו פשוט לא יכולים להתרכז, והופכים להיות פחות פרודוקטיביים. מומלץ לפתוח את החלונות ולאפשר מעבר אוויר לחדר ולמעברים. במשרדים גדולים יותר, בהם מותקנת מערכת אוורור אוטומטית, יש לוודא כי היא תקינה ויעילה, וכי זרימת האוויר מגיעה באופן שווה לכל חלקי המשרד. ולכל המעשנים, להקצות חלל נפרד עבורם.
  6. הנוחות מדברת – אז כן, אנחנו נמצאים שעות רבות בעבודה, ואנחנו משנים עולמות ויוצרים מהפכות כל אחד בתחומו. אבל עם כל הכבוד לעבודה המדוברת, למשרה המלאה, ול-10,9,8 ואפילו ל- 12 שעות שחלקנו עובדים ביום, חשובה גם המנוחה. כן, מה ששמעתם. היום, יותר ויותר חברות, מבינות שעל מנת להעלות את התפוקה של העבודה, מומלץ ליצור זמני מנוחה. אין ספק, שאם תכניסו פינות ישיבה נעימות, ספות נוחות ופופים, סביבת העבודה תהיה מקום שכיף ושנוח להיות בו. (אין ספק שגם השהות שם צריכה להיות בגבול הזמן הלגיטימי עבור החברה, אבל זה כבר נושא למאמר אחר)
  7. מיקום הדלת – תורת הפנג שואי, (מסורת סינית אסתטית עתיקה) מאמינה שעל מנת שחלל העבודה יתרום לנו ברוגע וביצירתיות, חשובה ההקפדה על מיקום הרהיטים. מומלץ לשבת ממול או לצד הדלת, כך שתהיה לכם (גם אם זה בהרגשה) תחושה של שליטה. אם אין לכם אפשרות לשבת מול הדלת, הניחו מראה קטנה על השולחן. תוכלו לראות את כל ההתרחשות מהשתקפות.
  8. תאורה – אור טבעי הוא הכי רצוי לעבודה, יחד עם תאורה מרכזית. אם יש לכם תקרה נמוכה, מומלץ להשתמש בתאורה עומדת. אם מעוניינים להרגיע את האנרגיה באוויר מומלץ להשתמש בתאורה עם זרוע יורדת.
  9. צבע. צבע, הוא החיים. הוא מכניס לנו חיות, אושר, שלווה רוגע וגם תחושות מנוכרות, עצב ולפעמים גם פחד. על פי תורת הפנג שואי, לכל צבע יש משמעות. כל צבע מסמל תחושה ואמירה. צבע ירוק למשל, מייצג רוגע, צמיחה והתפתחות, צבע כתום, מייצג שמחה והתחדשות, צבע כחול מעודד זרימה, רוגע וחיבור, צבע צהוב מייצג את האינטלקט, החוכמה והידע. צבע סגול הוא צבע רוחני, מעודד ליצירת חיבורים, אינטראקציה ודמיון, והצבע האדום הוא ממריץ ומניע לפעולה. לכול הצבעים יש השפעות, השאלה היא, מה נרצה להרגיש?
  10. הכניסו דברים אישיים למשרד – זה יכול להיות תמונות של המשפחה והילדים, מראה קטנה מהבית, קרם ידיים, יומן אישי, וכל דבר מוכר שיש לכם ערך סנטימנטלי אליו. בכוחם של הדברים האישיים הללו, לתת לנו זריקות עידוד ואנרגיה, אמונה בעצמנו. בנוסף, תוכלו להכין "לוח השראה אישי". עם תמונות שאתם אוהבים, יעדים שאתם רוצים להשיג בעבודה (בתמונות) וכל דבר שיעורר אצלכם את ההשראה. תופתעו מכמות הרעיונות שתתחיל לרוץ אצלכם בראש.

אז, יאללה לעבודה! (עכשיו, בטוח יש לכם מרץ…)

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל